آیا شما تجارتی را آغاز کرده اید، بی آنکه وب سایتی از آن خود داشته باشید؟ باید بگوییم پس تجارت شما هنوز وجود خارجی ندارد، چرا که در دنیای مدرن انسانها در فضای مجازی حضور پر رنگ تری از جهان حقیقی دارند! آنها اطلاعات خود را از اینترنت می گیرند، به اینترنت اعتماد دارند، دوستان خود را در اینترنت جستجو می کنند و دنیای واقعی خود را در دنیای مجازی به نمایش می گذارند. هر روز بیشتر از قبل به ارزش دنیای مجازی اضافه می شود. طراحی سایت را فراموش نکنید.

اگر شما به سیستم سنتی بازار معتقدید، باید آگاه باشید که بدون موضع گیری های جهت دار ما، تجارت مجازی هر روز قدرتمند تر می شود و عرصه برای رقابت، هر روز تنگ تر می شود. وقت آن رسیده که تعصبات سنتی خود را کنار بگذاریم و بدون قضاوت وارد دنیای جدید شویم.

حالا در این مقاله به چند ضرورت داشتن وب سایت اشاره می کنیم.

1. جهان مجازی شما را به داشتن وب‌ سایت فرا می خواند!

شاید این جمله بیشتر از یک نصیحت، به یک وحی شبیه باشد. در حالی که طبق آمار ها هر انسان روزانه شش ساعت از وقت خود را در اینترنت می‌گذراند و هر فرد روزانه در مواجه با هزاران صفحه تبلیغاتی قرار می گیرد، چرا باید در این عرصه تنگ رقابت، با دست خالی خارج شویم؟

به طور میانگین 60 درصد از کاربران اینترنت به دنبال خرید محصول وارد اینترنت می شوند و 75 درصد آنان به تبلیغاتی که می بینند واکنش نشان می دهند. تجارت شما هم می تواند بخشی از این آمار ها باشد.

مردی در حال کار با کامپیوتر بر لبه آسمان خراش

2 .برای داشتن یک وب‌ سایت لازم نیست تجارت بزرگی داشته باشید.

از نقاط قوت فضای مجازی، وجود عدالت در آن است. برای داشتن یک وب سایت موفق لازم نیست بهترین و بزرگترین شرکت را در بین رقبا داشته باشید. شما می توانید در قیاس با بزرگترین شرکت ها، سهم برابری در تبلیغات داشته باشید. عجیب نیست که چهل و شش درصد شرکت های کوچک، وب سایتی از آن خود ندارند و بدین سبب بدون آنکه بدانند، حق رشد را از خود سلب می کنند. وب سایت شما می تواند حتی بیشتر از یک شرکت بزرگ بازدید داشته باشد و به این نحو شما با هزینه اندک، رقیب سرسخت شرکت های بزرگتر باشید.

3 . تبلیغات با هزینه کمتر و ماندگاری بیشتر.

آیا در تجارت سنتی خود میلیون ها تومان هزینه صرف تبلیغات کرده اید؟ بنرهای تبلیغاتی، کاتالوگها و بروشورها، تصاویر پرینت شده و غیره که هر کدام از اینها خارج از آلودگی های محیطی، نابود شدنیست؟

از طرفی  تبلیغات رادیویی و تلوزیونی بسیار هزینه براست و تمام اینها تنها شانس لحظه ای برای دیده شدن به همراه دارد. اگر بیننده تلوزیون را خاموش کند، برگه تبلیغاتی را دور بیندازد یا حتی کارت ویزیت شما را گم کند چه اتفاقی می افتد؟ تمام هزینه های شما بر باد رفته اما وب سایت یک تبلیغ ماندگار بدون تاریخ انقضا است. شما یکبار برای ساختن وب سایت هزینه می کنید و پس از آن تمام تبلیغات شما در وب سایت رایگان است. در تبلیغات سنتی باید همیشه وقت و هزینه و امید دیده شدن در بهترین حالت را داشت، حال آنکه بسیاری از تبلیغات اینترنتی رایگان و ماندگار است.

4 . به تعطیلات بروید بی آنکه با نبودتان مشتری هایتان را از دست بدهید.

آیا تا به حال تجربه از دست دادن مشتری هایتان با بسته بودن شرکت، در ایام تعطیلات را داشته اید؟ وب سایت دری برای بسته شدن و یا تابلویی با نام “نیستیم” ندارد. مشتری در هر ساعت از شبانه روز قادر به جستجو و خرید در وب سایت شما است. این یکی از بزرگترین مزیت های داشتن وب سایت و تجارت های اینترنتی در قیاس با تجارت های سنتی است. زمان مهمترین معقوله در زندگی های امروزی است و انسان مدرن قادر است در ساعت های استراحت، روی صندلی مترو و ایستگاه اتوبوس، به خرید خود بپردازد. اگر شما به درستی محصول خود را معرفی کنید و خدمات بدهید، دیگر لازم نیست تنها ساعاتی خاص در ارتباط با مشتریان و معرفی محصول خود باشید.

محل کار، مهمونی و روی صندلی مترو هم میشه خرید اینترنتی کرد

5.از شر سوالات تکراری مشتریان خلاص شوید.

بگذارید تعارفات را کنار بگذاریم ، باید قبول کنیم در تجارت سنتی،  بخش قابل توجهی از انرژی سرمایه گذار و یا کارمندان، صرف  جواب دهی به سوالات متداول و همیشگی  مشتریان می شود. مشتریان حق دارند بدانند و از کیفیت و خدمات مطلع باشند و از طرفی فروشنده نیز وظیفه دارد جوابگو باشد اما روند این تکرار، فروشنده را خسته  می کند و بعد از مدتی شاید کیفیت بازخوردها پایین بیاید. از طرف دیگر مشتری وظیفه خرید محصولات ما را ندارد و شاید از بازگویی سوالات و منصرف شدن خرید، شرم داشته باشد. وب سایت بدون الزام به ارتباط رودرو، به مشتری این امکان را می دهد که در کمال آرامش محصول را بسنجد ، اطلاعات کسب کند و برای خرید تصمیم بگیرد. شما با وقت کافی محصول را معرفی می کنید و اطلاعات کافی را یکبار برای همیشه ثبت می کنید. مشتری می تواند بارها اطلاعات را مطالعه کند و محصول را قبل از خرید بسنجد یا حتی بدون شرم، حق این را داشته باشد که از خرید منصرف شود. در ثانی بخش دیگری از عوارض کمبود وقت و نبود اطلاعات کافی برای تصمیم گیری ، مرجوعی کردن محصول در بازار سنتی است. مشتری همیشه بهانه دارد که جنس را خوب ندیده  و متوجه امکانات آن نبوده است. در بازار اینترنتی، مشتری به قدر کافی وقت دارد که محصول را برانداز کند و با دیگران مشورت کند و کیفیت را ارزیابی کند.

6. گوگل مورد اعتماد ترین تبلیغ برای مردم است.

باید اعتراف کنیم که گوگل جای تبلیغات دهان به دهان را در دنیای واقعی گرفته است. امروز گوگل مورد اعتماد ترین مشاور تمام مردم دنیاست. مردم برای خرید محصول، در صفحات وب جستجو می کنند و گوگل با داشتن ظریف ترین و دقیق ترین موتور های جستجو به بهترین وب سایت ها درجه کیفیت می دهد. اگر وب سایت شما در جایگاه اول جستجو بیاید، شما هفتاد درصد توجه مردم را کسب کرده اید. مردم به سراغ گوگل می روند صفحات برتر را می کاوند و در نهایت به بخش “نظرات مردم” می روند. اینجا همان جایی است که شما می توانید اعتماد مردم را به شکل سنتی جلب کنید. مردم آزادند نظر بدهند و  اگر شما محصول مورد نظر را با بهترین کیفیت ارائه دهید،  یقینا وب سایت شما در آینده، مورد اعتماد مردم خواهد بود. امروزه تجارتی که وب سایت ندارد، بخش قابل توجهی از اعتماد مردم را از دست می دهد.

مردم به گوگل اعتماد دارند.

7. خودتان نمایشنامه را بنویسید.

در بازار های سنتی مشتریان، بخش قابل ملاحظه تبلیغات را به عهده می گیرند و این همان تبلیغات دهان به دهان است. آنها محصول شما را آن طور که می خواهند و با توانایی و شناخت محدود خود به باقی معرفی می کنند. وب سایت به شما این امکان را می دهد که شما آن جور که می خواهید خود را معرفی کنید و همان طور که می خواهید اثر گذار باشید و دیده شوید. تصاویر با کیفیت، اطلاعات کافی، گذاشتن ویدئو ، ارتباط با مشتری از طریق نظردهی و غیره به شما این امکان را می دهد که حرف اول و آخر را در تبلیغات خود بزنید.

8. از محل سکونتتان فراتر بروید.

بازارهای اینترنتی با وجود وب سایت، درگیر مکان و زمان محدود نیستند. اگر تجارت شما در گیر یک مغازه کوچک در یک شهر دور افتاده است، داشتن وب سایت به شما امکان جهانی شدن را می دهد. با داشتن وب سایت شما می توانید مرزهای جغرافیایی را در هم شکنید و یک مشتری دائم در آن سوی آب ها داشته باشید.

بازار های اینترنتی درگیر مکان و زمان محدود نیستند.

اگر تا به این لحظه هنوز وب سایتی ندارید شک نداشته باشید که اکنون دیگر وقت آن رسیده که با داشتن وب سایت، محدودیت های بسیاری را از سر راهتان بردارید. شما با وب سایت می توانید خورد را به بهترین شکل به همگان معرفی کنید. “دی جی دودو ” با طیف وسیعی از بسته های طراحی، به شما کمک می کند که  وب سایت خود را راه اندازی کنید .

طراحی سایت