طراحی سایت دو بخش مهم دارد. ظاهر شکیل و باطن فنی و قدرتمند. اما اهمیت ظاهر سایت نباید ما را از توجه به باطن فنی در طراحی سایت غافل کند. نوعی هارمونی فنی و ظاهری به گوگل کمک می‌کند، تاشما را زودتر شناسایی و به صفحات بالاتر منتقل کند. البته نباید طراحی سایت را با برنامه نویسی وب اشتباه گرفت. طراحی وب به مجموعه کارهایی گفته می‌شود که روی زیبایی ظاهر سایت انجام می‌شود. یعنی هرآنچه که کاربر در صفحه مونیتور خود می‌بیند محصول کار طراح وب است.

طراحی ‎سایت چیست؟

طراحی وب از بخش‌های مختلفی تشکیل شده‌است. شامل طراحی گرافیکی سایت (تایپوگرافی و ترکیب متوازن رنگ‎ها و..) ، رابط کاربری(بین انسان و کامپیوتر) و ساخت وب‎سایت است. طراحی وب‌سایت مهم‎ترین بخش در بازاریابی آنلاین یک شرکت‎ محسوب می‎شود. بیش از 66% مشتری‎ها ترجیح می‎دهند که یا یک طراحی‎ زیبا و چشم نواز روبرو شوند تا یک طرح ساده!

“سه پاسخ به طراحی وجود دارد، بله، خیر و خدای من عالیه! که رسیدن به عبارت خدای من عالیه هدف ما است.”

Milton glaser

معیارهای جدید موفقیت در طراحی ‎سایت چیست؟

در گذشته تنها تولید محتوا و طراحی به تنهایی کافی بود. اما امروزه، فاکتورهای جدیدی موفقیت در طراحی سایت حرفه‎ای را رقم می‎زنند. ما دردیجی‎دودو آن‎ها را پوشش خواهیم داد، که به شرح ذیل است:

طراحی سایت و عملکرد قوی:

  • هرچه سریعتر وب‎سایت بارگذاری شود و سریعتر محتوای خود را در اختیار کاربر قرار دهد؛ از نکات قوت طراحی سایت حرفه‎ای محسوب می‎شود. این فاکتور یکی از مسایل تعیین کیفیت طراحی سایت شرکتی شماست. گاهی سرعت لود شدن صفحه اول و صفحات داخلی منجر به ترک سایت توسط کاربر می‌شود. که شامل اندازه عکس‎ها و حذف کامنت‎های نامربوط و و متغیرهای باقی مانده از جاوا و css در سایت است. جاوا و css  هردو  نرم‎افزار برنامه نویسی هستند.
طراحی سایت و نمایش بارگذاری صفحه
مدت زمانی که کاربر می تواند منتظر بماند تا وب سایت شما لود شود 60 ثانیه است، بنابراین کاربران را مایوس نکنید

طراحی سایت وبهینه سازی در تلفن های همراه

  • هنگامی که کاربران با موبایل وارد سایت می‎شوند؛ باید بتوانند محتوای سایت شما را متناسب با قابلیت نمایش تلفن‎ همراه خود ببینند. امروزه این قابلیتی مهماست. چرا که اگر وب‎سایتتان بهینه نباشد مشتربان بالقوه را در نتایج جستجوی موبایل از دست خواهید داد.

طراحی سایت ورعایت نکات سئو سایت:

  • بهینه ‎سازی موتورهای جستجو امری مهم در بازاریابی دیجیتال است. بازاریابان باید که دقت کنند که بهینه‎سازی سایت آن‎ها همزمان با رشد وب‎سایت حرکتی رو به جلو داشته باشد..

امنیت ssl یا secure sockets layer:

  • تنها 1 از 5 سایت از امنیت کافی برخوردارند. تکنولوژی امنیت استاندارد برای تولید لینک رمزگذاری شده بین سرور و یک مرورگر وب به کار می‌رود. این تکنولوژی امنیت اطلاعات مبادله شده را حفظ می‎کند در نتجه شخص سوم نمی‎تواند به آن اطلاعات دسترسی پیدا کند. که شامل نام کاربری، رمزورود، آدرس ایمیل و یا کوکی‎های شخصی است که یک وب‎سایت برای کاربرانش می‎فرستد.

سفارش طراحی سایت شما از اولین گام تا آخرین گام به دست بهترین افراد در شرکت دیجی‌دودو سپرده می‌شود