موتورهای جستجو حل‎المسائلی غنی‌ برای مشکلات روزمره انسان‌ها شده‌اند. بنابراین، در جهت بهبود سئو سایت باید به روز باشیم و به آموزش سئو نیز توجه کنیم.

آموزش سئو را از کجا شروع کنیم؟

اگرصاحب وب‌سایتی هستید این را بدانید، که در ابتدا باید توسط گوگل به رسمیت شناخته شوید تا ترافیک را به سمت سایت خود روانه کنید. بهترین راه برای آموختن سئو، تمرین کردن است. همانطور که از قدیم گفتند، کار نیکو کردن از پر کردن است، ما هم باید این شیوه را آویزه گوش کنیم.

تایپوگرافی کلمه سئو و عوامل وابسته به آن
سئو جادویی است، که برای رسیدن به رتبه اول صفحه جستجوی گوگل باید روی آن تمرکز کنید

برای آموزش سئو وب‌سایت می‌توانید به دو روش عمل کنید.

یا خودتان وارد گود شوید و از صفر تا صد کار را انجام دهید و یا از آژانس‌هایی که این خدمات را ارائه می‌دهند، کمک بگیرید. اگر راه اول را انتخاب می‌کنید، بنابراین این چند نکته را در نظر بگیرید.

  • ابتدا، سبک یادگیری‌تان را بیابید و ببینید که بیشتر با چه نوع محتوایی می‌توانید ارتباط برقرار کنید. با خواندن یک فایل متنی به راحتی می‌آموزید و یا با تماشای یک فایل ویدیویی.
  • با واژگان حوزه سئو آشنا شوید. به طور مثال بدانید که سئو داخلی(on-site seo) چیست ویا سئو خارجی(off-site seo) چه مزیتی دارد و هزاران کلمه دیگر که می‌توانید با رجوع به مقاله سئو در وب‌سایت دیجی‌دودو اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید.
  • سعی کنید برای یادگیری قوانین اولیه سئو در کلاس‌های آموزش سئو شرکت کنید.
آموزش سئو و فردی که در حال تدریس آن است
برای یادگیری قوانین اولیه سئو در سمینارها و کلاس های آموزشی شرکت کنید
  • در انجمن‌های مرتبط با حوزه سئو عضو شوید. با اساتید و افراد حرفه‌ای در این زمینه آشنا شوید و به تبادل نظر بپردازید.
  • از فضایی مانند نرم افزار word press استفاده کنید. چرا که وردپرس یوزرفرندلی است، این امکان را برای کاربرانش فراهم می‌کند تا به راحتی بتوانند با آن کار کنند. هم‌چنین، نکات سئو را نیز به شمایادآوری می‌کند.
  • تولید و انتشار محتوا را جزیی از برنامه هر روزتان قرار دهید. هرچه بیشتر محتوا تولید کنید، بیشتر دیده خواهید شد.
  • به دلیل اهمیت محتوا و لینک دهی در سئو، با شرکت‌هایی کار کنید که بتوانند بک‌لینک‌های مفید برای وب‌سایت‌تان ایجاد کنند.

آموزش سئو و معرفی منابع آن

وب‌سایت‌هایی مانند hubspot، Moz، Backlinko، Quicksprout (این وب سایت توسط NEIL PATEL اداره می‌شود) بی شک وب‌سایتهای معتبری در این زمینه هستند و شما را در این مسیر یاری می‌کنند.

اگر به دنبال فایلی متنی هستید،  از فایل پی دی اف ” SEO Starter Guide ” می‌توانید استفاده کنید، که این کتاب بیشتر به افرادی که در زمینه سئو مبتدی هستند پیشنهاد می‌شود. البته، وب‌سایت Moz  ، فایل پی دی افی با نام ” SEO For All” که ترجمه فارسی آن نیز موجود است و هم‌چنین فایل پی دی اف” Beginner’s Guide to SEO” را ارائه داده است، که می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید. کتابی جامع در حوزه سئو مبتدی است و گام به گام به معرفی و اصول اساسی سئو و… می‌پردازد.

اگر به دنبال ویدئوهای آموزشی هستید، می‌توانید به ویدئوهای آموزشی آقای NEIL PATEL در یوتیوب مراجعه کنید. البته سایت آپارات هم نمونه‌های خوبی را ارائه داده است.

در پایان باید اشاره کرد که

روزانه منابع آموزشی بسیاری تولید می‌شوند، که از بین آن‌ها تشخیص محتوای خوب از نا مرغوب برای یک تازه وارد در حوزه سئو امری دشوار خواهد بود. به همین دلیل ما در دیجی دودو این امکان را برای شما فراهم نمودیم تا در زمینه سئو تخصصی در کنار کسب و کار شما باشیم.