مجله خبری دیجی دودو – تولید پادکست مانند موشن گرافی، اینفوگرافی، عکاسی تبلیغاتی، عکاسی صنعتی و مانند آن، بعد دیگری از مهارت تولید محتوا در زمینه تولید محتوای صوتی را به دنیا معرفی کرد. خصوصا به دنیای برندها و افرادی که حرفی برای گفتن داشتند، اما پلتفرمی برای شنیده شدن نه!  برای تولید پادکست، استفاده از ابزار مناسب دغدغه‌ای است، که پادکسترها را در دنیای شلوغ تکنولوژی امروز سردرگم کرده است. انتخاب ابزار درست برای تولید پادکست به این بستگی دارد، که تمرکز شما بر روی تولید چه مواردی خواهد بود. هر نرم افزار، کاربرد مخصوص به خودش را دارد، که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا خواهیم شد.

تولید پادکست با Alitu

Alitu نرم افزاری است، که با ظهور خود، کار پردازش، ویرایش و انتشار را برای کاربرانش بسیار راحت‌تر کرده است و به طور خودکار نویز را کاهش می‌دهد. بنابراین، به راحتی و بدون داشتن اطلاعات اولیه در زمینه تولید صدا، می‌توانید با کمک این نرم افزار به تولید پادکست بپردازید. می‌توانید، قطعات ساخته شده مجزا، مثل تبلیغات، موسیقی و.. را درکنارهم بگنجانید. از آنجایی که این نرم افزا هاست ندارد، می‌توانید پادکست خود را در هر هاستی که می‌خواهید، به اشتراک بگذارید و به محض ورود به این هاست ها، با لینک دادن به حساب کاربری‌تان در  ،Alitu به طور خودکار پادکست تولید شده در این هاست ها منتشر می‌شود.

تولید پادکست با Spreaker studio

نرم افزاری است، که برای افراد حرفه‌ای نیز مناسب است. یک استودیو مجازی کامل است، که قابلیت صدابرداری و ویرایش را فراهم می‌کند. درست مانند یک ایستگاه رادیویی، می‌توانید در حین پخش موسیقی دکمه توقف را بزنید و به صحبت بپردازید . می‌توانید پادکست های‌تان را به صورت اجرای زنده نیز تولید کنید و با کاربران به طور مستقیم در تعامل باشید. امتیاز 4.5 را در بین کاربران به خود اختصاص داده است.

تولید پادکست با Anchor

این نرم افزار کاملا رایگان است. محتوای صوتی با کیفیتی را به کمک آن می توانید تولید کنید. خدمات هاستینگ رایگانی را نیز، در خدمت کاربرانش قرار می‌دهد. رابط کاربری ساده‌ای دارد و برای افراد مبتدی محیطی مناسب را فراهم می‌کند. البته، باید این نکته را درنظر بگیرید، که نمی‌توانید پادکست‌تان را در هاستی جز anchor منتشر کنید. به همین دلیل برای برندها مناسب نیست، چرا که به جای آگاه کردن افراد از نام آن برند؛ باید با نام anchor، کار خود را ارائه دهند. کاربران ایرانی امتیاز 4 را به آن اختصاص داده اند.

و در آخر Audacity

نرم افزاری open source است. رایگان و با رابط کاربری ساده است. تنها با متصل کردن یک میکروفون به لپ تاپ، می توانید، صدای خود را ضبط کنید و در انتها به فرمت mp3 ، فایل را ذخیره کنید و انتظار تولید پادکست ی با کیفیت را داشته باشید.  متناسب با سیستم عامل ویندوز، لینوکس و مک طراحی شده است. قابلیت ویرایش و میکس کردن را نیز دارد و درپایان می توان محصولی با کیفیت  را انتظار داشت .

دیجی‌دودو همواره مسیر را برای شما هموار خواهد کرد و شما را در رسیدن به اهدافتان همیاری می کند. بنابراین، با خیالی آسوده تولید پادکست را به دستان ماهر متخصصین دیجی‌دودو بسپارید.