مجله خبری دیجی دودو – موتور جستجوی گوگل به‌دلیل نحوه‌ی عملکرد اعجاب‌انگیزش، روندی رو به‌جلو داشته است و تا کنون شاهد به‌روزرسانی‌های شگفت‌انگیزی برای این غول دنیای وب بوده‌ایم اما ۲ روز پیش یعنی دقیقا در روز ۷ ژانویه ۲۰۲۰ برخی تغییرات در گزارشات ورودی‌های گوگل باعث شده است تا بسیاری از افراد شایعه‌ای مبنی بر آپدیت جدید موتور جستجوی گوگل را در ۷ ژانویه، ایجاد کنند.

طبق اخبار منتشر شده در پایگاه‌های Webmaster World و Black Hat World به‌روزرسانی جدید الگوریتم BERT باعث شده‌است تا برخی از وب‌سایت‌ها در کلمات کلیدی (Keywords) که سابقا دارای ورودی مناسبی بوده‌اند ناگهان با نوسانات شدیدی دچار شده‌اند هم‌چنین برخی از وب‌سایت‌ها با کاهش رتبه نیز روبرو بوده‌اند، البته ناگفته نماند بسیاری از متخصصان هنوز در این رابطه اظهار نظر نکرده‌اند و این نوسانات شدید را ناشی از عدم استقرار کامل به‌روزرسانی اخیر گوگل روی محتوای وب می‌باشد. در تصاویر زیر می‌توان به‌وضوح مشاهده کرد که پس از آخرین آپدیت الگوریتم گوگل یعنی BERT، تغییرات ناگهانی در روز ۷ ژانویه رُخ‌ داده‌ست.

SEMRush
به‌روزرسانی ژانویه موتور گوگل
Cognitive SEO
Rank Ranger
Accuranker
توییت ‌Barry Schwartz در مورد به‌روزرسانی ۷ ژانویه
SERPmetrics
Mozcast

آیا داده‌های وب‌سایت‌ شما نیز در این روز دچار نوسان و یا تغییر شده است؟ می‌توانید ما را در به‌روزرسانی وضعیت وب‌سایت‌های فارسی‌زبان و ایرانی در مورد آپدیت جدید موتور جستجوی گوگل در ۷ ژانویه باخبر سازید.

منبع: Seroundtable