مجله خبری دیجی دودو – موتور جستجوی DuckDuckGo بخشی به نام پاسخ سریع یا Quick Answer به صفحه نتایج جستجوی خود اضافه کرده است که شبیه Feature Snippet گوگل است، قابلیت جدید DuckDuckGo در سمت راست صفحه نتایج جستجوی قرار می‌گیرد و بلافاصله در زیر نوار جستجو (Search Bar)  نمایان خواهد شد، روی تلفن همراه نیز قابل استفاده است و تجربه بهتری را برای کاربران فراهم خواهد کرد.  

قابلیت جدید DuckDuckGo از کجا تغذیه می‌شود؟

معمولا پاسخ سریع در صفحه نتایج DuckDuckGo با جستجوی عبارت ” چگونه یا How TO ” نمایان می‌شود، که این اطلاعات از یک منبع سرچشمه می‌گیرند و آن منبع چیزی جز  WikiHow نیست، WikiHow این پاسخ‌ها را به طور انحصاری برای موتور جستجوی DuckDuckGo تهیه می‌کند، درحالی که گوگل اطلاعات مورد نیاز خود را از تمامی وب‌سایت‌ها اتخاذ می‌کند.

کدام‌ موتور جستجو پاسخ سریع جامعی ارائه می‌دهد؟

قابلیت جدید DuckDuckGo یعنی پاسخ سریع ارائه شده توسط موتور جستجوی DuckDuckGo اغلب بیشتر از گوگل به نمایش در می‌آید، برای اثبات این ادعا، به جستجوی بیش از چند ده مورد در رابطه با عبارت ” چگونه یا How TO ” هم در DuckDuckGo و هم در گوگل پرداختیم. برای مثال عبارت” How to tie a tie” را در گوگل جستجو کردیم و نتایج به‌دست آمده را می‌توانید مشاهده کنید.

صفحه نتایج جستجوی گوگل
صفحه نتایج جستجوی گوگل

در‌حالی‌که همان عبارت ” How to tie a tie” را در موتور جستجوی DuckDuckGo جستجو کردیم و نتایج زیر حاصل شد. پاسخ سریع گام‌به‌گام.

نتایج جستجوی موتورجستجوی DuckDuckGo
نتایج جستجوی موتورجستجوی DuckDuckGo

البته این نکته را نباید فراموش کرد که نتایج جستجو ممکن است برای هر فرد متفاوت نمایش داده شود؛ اما آنچه که گوگل برای ما به نمایش گذاشت، شامل ویدیوهای آموزشی یوتیوب بود تا یک پاسخ سریع گام‌به‌گام. این بار عبارت ” how to screenshot on mac” را در موتور جستجوی DuckDuckGo جستجو کردیم که می‌توانید پاسخ سریع و گام‌به‌گام و طولانی این قابلیت جدید DuckDuckGo را در تصویر زیر مشاهده کنید.

پاسخ سریع طولانی DuckDuckGo
پاسخ سریع طولانی DuckDuckGo

توجه کنید که کادر پاسخ سریع را که توسط DuckDuckGo نمایش داده می‌شود را می‌توان با کلیک کردن روی آن باز کرد تا محتوای آن به صورت کامل نشان داده شود.

در پایان می‌توان گفت که قابلیت جدید DuckDuckGo یعنی پاسخ سریع یک بخش ارزشمند و کاربردی است که موتور جستجوی DuckDuckGo به نتایج جستجوی خود اضافه کرده است و این امر نشان می‌دهد که این موتور جستجو خود را نسبت به پیشرفت محصولاتش متعهد می‌داند و این خبر خوبی برای کاربرانش خواهد بود.