مجله خبری دیجی دودو – بعد از به‎وجود آمدن وردپرس(WordPress) در سال 2003 تا‌كنون، این سیستم مدیریت محتوا هرگز عقب‌نشيني نكرده است؛ بلكه درحقيقت امروز 34 درصد از قدرت وب را در زیر دستانش دارد. نسخه  5.3 وردپرس كه در نوامبر 2019 منتشر شد تاكنون 8.088.611 بار دانلود شده است.وردپرس درواقع یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) برای راه اندازی و ساخت وب‎سایت است که در این مقاله به دلایل برتری آن می‌پردازیم.

توجه وردپرس به تجربیات کاربران

ورد‌پرس تمام تمركز خود را روي تجربيات كاربران گذاشته است. تم وردپرس و پلاگین با هم محیطی حرفه‌ای، دوستانه و جذاب ساخته است. بازدیدکننده از این موضوع لذت می‌برد و برای مدت طولانی‌تری در سایت باقی می‌ماند و میزان نرخ بانس  BOUNCE RATEرا کاهش می‌دهد.

اجازه ساخت پیوندهای ثابت و جذاب را می‌دهد

در وردپرس به راحتی می‌توانید  پیوندهای همیشگی  را تغییر دهید. به‌ جای یک یو ار ال کامل و زشت منظر؛ میتوانید لینک‌های جذاب بسازید. یعنی می‎توانید PERMALINK  کیورد خود را به URL  تبدیل کنید. نه‎تنها به زیبایی آن کمک می‌کنید بلکه در رتبه سرچ کردن هم به مطلب خود کمک کرده‌اید.

سرمایه‎گذاری روی سهولت متادیتا

 سئو تایتل و متا دیتا به بهبود سرچ‌های موتور‌های جستجو‎گر کمک می‌کند. متا دیتا به موتورهای جستجو و خزنده‌ها کمک می‌کند تا بدانند وب شما در چه موضوعی کار می‌کند. وقتی شما از کیوورد (keyword) مرتبط با متا دیتا استفاده می‌کنید سایت شما به وسیله آن کیورد و یوستYoast وردپرس در دقیقه‎ای رتبه‌بندی می‌شود.

تغییر و بهبود آسان عکس

استفاده از عکس در بلاگ شما واجب است. عکس‌ ها اجازه می‌دهند مطالب شما بهتر خوانده شوند و چشم مخاطب لحظاتی در نوشته استراحت کند اما این تنها استفاده مهم عکس‌ ها در وردپرس نیستند. عکس‌ها ابزاری برای قدرت نمایی سئو در وردپرس هم محسوب می‌شوند.

  • وردپرس به شما اجازه می دهد یک نوشته آلترناتیو اضافه کنید که جستجوی مطلب شما در سرچ ها را بهبود ببخشد.
  • ·         همچنین می‌توانید، عکس ها را ریسایز کنید تا صفحه شما به کندی بالا نیاید.
  • می توانید از پلاگینی استفاده کنید که به‎صورت اتومات برای عکس‎ها نوشته بگذارد.

 وردپرس به سرعت لود شدن صفحه شما بها می‌دهد

سرعت باز شدن یک صفحه در وردپرس بسیار مهم است. وردپرس قابلیت کوچک کردن عکس‌ها ، پیکسل‌ها و حتی کامپرس کردن  پی‎دی‎اف مطالب و کش  caches مطالب را نیز دارد. به این ترتیب خدمت بزرگی به بالابردن سرعت و لود شدن سایت کرده است.

قابلیت خوانایی در موبایل

همان‌طور که می‌دانید روزبه‌روز مقوله موبایل وانطباق آن با صفحات دیجیتال، مهم‌تر از قبل می‌شود. خبر خوش اینکه دروردپرس لازم نیست تنظیمات را عوض کنید. تم‎های وردپرس به راحتی قابلیت خوانایی دیوایس موبایل را دارد.

تمرکز شدید روی سئو

طراحی وردپرس از ابتدا جوری بوده است که شما از رتبه بندی عقب نمانید. در نتیجه یکی از بهترین محیط‎ها برای طراحی سایت است.

گزینه   yoastیوست

  • یوست وردپرس کمک می‎کند که مطلب شما با کیورد مرتبط در سئو بالا بیاید.
  • کمک می‌کند مطلب شما برای مردم و ربات‌ها و موتورهای جستجو خوانا باشد.
  • سعی می‌کند عنوان سئو و متا دیسکریپشن شما چشم‎نواز و جذاب باشد.

گوگل آنالکتیک

قدرتمند و سریع به شما کمک می‎کند که بدون نیاز به نوشتن کدهای طولانی صفحه خود را آنالیز کنید. می‌توانید میزان کلیک‌ها روی بنر و آگهی‌های تبلیغاتی و لینک های خروجی را بسنجید. می‌توانید پی‎ببرید که کدام قسمت سایت بیشترین توجه را به خود جلب کرده‌ است.

 همچنین وردپرس جدا از تم‌های صمیمی که دارد به راحتی با بسیاری از نرم‎افزرها کنار می‎آید و تعامل خوبی با SERP دارد. در محیط وردپرس نگران آبتیمایز کردن سئو متا دیتا و کیورد خود نباشید.